При копіюванні, використанні та цитуванні матеріалів посилання на сайт Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!
Дискусійна сітка Елвермана або «павутинка» дискусії
19.03.2013

Дискусійна сітка Елвермана або «павутинка» дискусії

Стратегія спрямована на організацію дискусії в класі й формування в учнів чіткої позиції щодо обговорюваних проблем на рівні дібраних ними аргументів.

Алгоритм роботи.

Учитель формує проблему над якою працює клас. Для організації роботи учням пропонується користуватися таблицею:

ТАК

ПРОБЛЕМА

НІ

 

 

 

У двох колонках «Так» – «Ні» фіксуються аргументи, що схвально або заперечно відповідають на проблему.

Кожний учень робить свій висновок щодо поставленої учителем проблеми.

Стратегія має за мету допомогти словесникові організувати у класі дискусію, а учневі – розібратися у питаннях, які виносяться на розсуд. Застосовується під час аналізу художніх творів у тому числі при виборі пообразного та ідейно-тематичного шляху аналізів художнього тексту.

Приклад орієнтовного заповнення таблиці "Дискусійна сітка Елвермана"

Чи потрібно було Бену брати свого сина Деві у небезпечну подорож?

Так, саме завдяки цій подорожі вони змогли по-новому подивитися та зрозуміли одне на одного

Ні, батько наражав на велику небезпеку своє  життя та життя Деві

Саме у екстремальній ситуації батько починає пізнавати свого сина. Він бачить його вперше таким, яким Деві був насправді. Він бачить і страх і мужність хлопця. Бен знаходить слова, щоб підбадьорити сина, він   розуміє, що «десятирічній дитині належало виконати справу нелюдської трудності». Батько відкрив для себе риси характеру та якості, які раніше не бачив у сина, про які навіть не здогадувався, а син побачив, що батько любить його.

Бен займається небезпечною справою - підводною зйомкою акул і, як дорослий чоловік розуміє, що піддає своє життя ризику. В оповіданні він, важко поранений, ставить 10-річного хлопчика перед складним завданням – вести літак. А Деві – ще дитина, яка дуже сильно переживає, страждає і боїться.

 

 

Висновок

На нашу думку, Бену не потрібно було брати сина у таку небезпечну подорож. Та саме у такій екстремальній ситуації вони могли пізнати один одного,  вони зуміли з честю пройти випробування, що випали на їхню долю, і не тільки залишились живі, а й подолали отой найважчий  останній дюйм, що наблизив їх один до одного.




Додати коментар
Всього коментарів: 0
avatar