«Мартин Боруля» — трагікомедія Івана Карпенка-Карого, написана у 1886 р.
В основу п’єси «Мартин Боруля» покладено реальні факти з життя родини Тобілевичів: батько драматурга добивався визнання свого роду дворянським. На це пішло чимало зусиль, але очікуваного результату не було, оскільки в старих документах стояло прізвище Тубілевич, а в нових Тобілевич.
«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — роман, написаний братами Панасом Мирним та Іваном Біликом у 1875 році. Перший соціально-психологічний роман.
Олександр Білецький назвав «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Панаса Мирного та Івана Білика соціальним романом-хронікою, адже саме цей роман став першою в нашому письменстві монументальною селянською епопеєю, що вирізняється глибоким і всебічним відтворенням життя українського села.
«Кайдашева сім'я» — реалістична соціально-побутова повість українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького, написана 1878 року. У творі на матеріалі повсякденного життя селянства розкриваються деякі риси вдачі українського народу, його індивідуалізм, прагнення жити окремим, самостійним життям.
Переказ роману Анкета твору та характеристика героїв Біографія П.Куліша та інші матеріали про письменника Відеоматеріали про роман П.Куліша "Чорна рада"
Поема "Катерина" (1838) написана незабаром після викупу Т. Шевченка з кріпацтва. На допиті в ІІІ відділі поет сказав: «Первое мое стихотворение под названием «Катерина» посвящено Жуковскому, которое возбудило энтузиазм в малороссиянах, и я стал продолжать писать стихи, не оставляя живописи».
У 1842 р., під час навчання в Академії мистецтв, Шевченко відтворив образ героїні поеми у картині «Катерина» (олія)
"І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє" - було написане 14 грудня 1845 р. (період «трьох літ») у селі В’юнищі на тодішній Переяславщині (нині це Канівський рн. Черкаської обл.) у маєтку поміщика Степана Самойлова, у якого два тижні проживав Т. Шевченко. Поет збагнув, що ворогами Україні є не лише чужинці, цар, завойовники, а й самі українці — мертві, живі, ненароджені, яким усе байдуже, які «оглухли, не чують; кайданами міняються, правдою торгують». Це прозріння й стало мотивом для створення жорсткого передусім стосовно самих українців твору.
"Кавказ" - сатирична поема, поема-інвектива («огниста інвектива проти темного царства» І.Франко); «Один-єдиний вибух чуття» (І.Франко). Твір присвячено Якову де Бальмену , товаришеві Т. Шевченка, загиблому на Кавказі офіцеру російської армії.
Задум написати поему «Кавказ» виник, коли Шевченкові стало відомо про загибель Я. П. де Бальмена у Даргинському поході в липні 1845 р.
Поему «Сон» («У всякого своя доля») Т.Шевченко написав під час перебування в Україні (1843-1844). Поет відтворив живі враження дикої сваволі поміщиків, злиденного життя і нестерпних страждань кріпаків. Саме за цю поему Шевченко дістав суворе покарання — десять років солдатчини в далеких козацьких степах із забороною писати й малювати.
Переказ за розділами повісті Марини Павленко «Русалонька із 7–В, або Прокляття роду Кулаківських»
Головна героїня книги — чуйна до людей, кмітлива Софійка — розпочинає своє дослідження, щоб допомогти своєму однокласнику Вадиму Кулаківському позбавитися родового прокляття.
«Ревізор» — комедія у п'ятьох діях Миколи Гоголя, написана упродовж 1835—1836 років. Вважається, що сюжет комедії підказав авторові Олександр Пушкін.
П'єса вперше була поставлена у Петербурзі на сцені Александринського театру 19 квітня 1836 після того, як Жуковський зміг особисто переконати імператора, що «у комедії немає нічого неблагонадійного, що це тільки веселе глузування над поганими провінційними чиновниками». 1842 року Гоголь написав другу редакцію п'єси.
Оповідач за проханням маленького сина заходить у крамницю "магічних товарів". Спочатку йому здається, що це просто продаж реквізиту для фокусників. Але чимдалі власник демонструє йому свій крам, тим більше в оповідача враження, що тут панує справжє чарівництво...
Переказ історичної повісті Івана Франка "Захар Беркут«Захар Беркут. Образ громадського життя Карпатської Русі в XIII віці" за розділами. твір розповідає про боротьбу давніх карпатських общин проти нашестя монголів та соціального гноблення.
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.
Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.