Презентація життєвого та творчого шляху Ернеста Міллера Хемінгуея (1899-1961) — американського письменника та журналіста, лауреата Нобелівської премії з літератури 1954 року. Письменник здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням, а також завдяки активному та наповненому пригодами життю.
Райнер Марія Рільке (1875 — 1926) - австрійський поет, один із найвидатніших європейських митців XX ст. Створив зразки новітньої філософської лірики, що уособлювала «буття духу» в модерністському естетичному вимірі. Пройшовши у своїй творчості шлях від християнства до орфізму, до часів «таємничих предків і матерів», Рільке здобув репутацію «пророка минулого» й «Орфея XX століття».
Гійом Аполлінер - французький поет, прозаїк, драматург, літературний критик, мистецтвознавець. Один з основоположників літературного авангарду, що визначив напрямки розвитку французької та світової поезії у ХХ столітті. За українськими мотивами написав поетичний твір «Відповідь запорізьких козаків турецькому султанові», вміщений у збірці «Алкоголі» (1913).
Перевтілення (нім. Die Verwandlung)- оповідання Франца Кафки, написане 17 листопада — 7 грудня 1912. Героєм твору є Ґреґор Замза, який одного дня прокидається, перевтілений у велику комаху. Це яскрава метафора вiдчуження людини вiд усього свiту. Втративши людську подобу, герой опинився за межами людського iснування. Твір можна визначити як образ сучасності, відчуження людини, дійсного характеру людських зв'язків, коли людина не вважається особою. Оповідання також інтерпретують як протест проти стилю життя, що призводить до відчуження.
Франц Кафка (1883 — 1924) — один із найвизначніших німецькомовних письменників XX ст., більшу частину робіт якого було опубліковано посмертно. Його твори просякнуті абсурдом і страхом перед зовнішнім світом та вищим авторитетом, вони здатні пробуджувати в читачеві відповідні почуття тривоги, що є унікальним явищем у світовій літературі.
Марсель Пруст (1871 - 1922) - французький письменник, есеїст та критик, що здобув світове визнання як автор роману-епопеї «У пошуках втраченого часу», одного з найвизначніших творів світової літератури двадцятого століття.
Джеймс Джойс (1882–1941) – ірландський письменник, якого вважають одним з найвпливовіших письменників двадцятого століття. Він здобув загальне визнання перш за все завдяки своєму монументальному роману «Улісс» (1922). Крім того, його перу належать такі книги як збірка оповідань «Дублінці» (1914), психолого-автобіографічне есе «Джакомо Джойс» (1914), напівавтобіографічний роман «Портрет митця замолоду» (1916), а також найбільш загадковий та багатоплановий його твір — «Поминки за Фіннеганом» (1939).
Авангардизм (передова гвардія) – крайнє відгалуження модернізму; сукупність течій у мистецтві і літературі, які повністю поривають з існуючими традиціями і нормами.
Течії авангардизму: футуризм, сюрреалізм, експресіонізм, кубізм, абстракціонізм, дадаїзм, «потік свідомості», абсурдизм.
Модернізм — це сукупність мистецьких напрямів та стилів, які утвердилися наприкінці XIX— початку XX століття разом з новим розумінням людини, коли істотним стає все нетипове, особистісне.
Модернізм (фр.- новітній) – сукупність течій у мистецтві і літературі, які поривають з реалістичними принципами відображення дійсності. Письменники-модерністи: Ш. Бодлер, П. Верлен, А. Рембо, Дж. Джойс, Ф. Кафка, М. Пруст, Р. М. Рільке, О. Блок, М. Вороний, О. Олесь, М. Коцюбинський.
Течії модернізму: символізм, естетизм, імпресіонізм, неоромантизм, неокласицизм, герметизм, поетизм, акмеїзм, імажизм, екзистенціоналізм.
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.
Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.