Лекція Ульяни Баран, кандидата філологічних наук, президента Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, в межах курсу лекцій «Історія та теорія літератури для дітей та юнацтва» (24 березня 2015 року).
Щерба, Н. С. Художня зарубіжна література в дошкільних навчальних закладах: хрестоматія. – Житомир: Полісся. – 2013. – 196 c.
Хрестоматія укладена згідно з переліком художніх творів дитячих зарубіжних письменників, рекомендованих в основних програмах розвитку дитини для дошкільних навчальних закладів. Збірник містить короткі біографічні дані 22 письменників та 77 творів. Хрестоматія призначена насамперед для студентів спеціальності "Дошкільна освіта" та вихователів ДНЗ.
Автор: Берднікова Н. В.
Видавництво: Основа
Рік видання: 2012
Сторінок: 285
Формат: pdf
Цей посібник для вчителя є частиною навчально-методичного комплекту до курсу за вибором «Зарубіжна література» (за програмою А. І. Мовчун). Посібник містить орієнтовне календарно-тематичне планування та розробки уроків зарубіжної літератури у 2–4 класах.
План
1.Особливості розвитку сучасної літератури для дітей
2.Основні проблеми дитячої літератури
3.Тенденції розвитку дитячої літератури
4.Найвідоміші українські дитячі письменники
План 1. Джанні Родарі – один із засновників італійської дитячої літератури. 2. Тема праці у збірках віршів «Чим пахнуть ремесла?», «Якого кольору ремесла?». 3. Алегоричний характер казкової повісті «Пригоди Цибуліно». - Биография Джанни Родари (Удовенко А.) - Джанни Родари - Чем пахнут ремесла - Мультфильм Чиполлино
План
1. В.Осеєва. Біографічна довідка
2. Твори В.Осеєвої як засіб морально-етичного виховання у збірках («Бабка», "Чарівне слово", «Будівельник», „Сині листочки”).
3. Автобіографічна дилогія В.Осеєвої - повісті «Дінка», «Дінка прощається з дитинством»
4. Особливості «маленьких оповідань» В.Осеєвої
План
1. Агнія Барто (1906—1981) – російська дитяча поетеса, письменниця, кіносценарист. Як жила і творила Агнія БартоЯк жила і творила Агнія Барто
2. Гумористичні та сатиричні портрети малюків у збірці "Іграшки", "Машенька", «Молодший брат»
3. Твори А.Барто для молодших школярів («До школи», «Перший урок», «Чорнило», «Сергійко вчить уроки», «Льошенька, Льошенька...», «Стомлений Петрусь», «Митько-лінько», «Олечка з букетом»)
4. Поема «Зенигород»
5. Особливості творів А.Барто
1. М.Носов. Біографічна довідка
2. Огляд творів Миколи Носова. («Мишкова каша», «Телефон», "Весела сімейка", "Живий капелюх" та інші).
3. Казкова трилогія «Пригоди Незнайка і його друзів», «Незнайко у Сонячному місті», «Незнайко на Місяці».
4. Особливості творів М.Носова
План
1. Біографія Віталія Біанкі
2. Огляд творів В.Біанкі ( «Теремок», «Блакитне звірятко», «Хто чим співає?», «Чий ніс кращий?», «Чиї це ноги?»)
3. «Лісова газета» В.Біанкі – фонологічний календар природи, енциклопедія знань про неї.
4. Особливості творів В.Біанкі
План
1.Біографія Б.Житкова
2.Огляд творчості письменника («Про мавпочку», «Про слона», «Пудя», «Як я ловив чоловічків»)
3.Особливості творів Б.Житкова
4.Книга "Що я бачив" - художня енциклопедія для дітей.
План
1.М.Пришвін. Біографічна довідка.
2.Збірка оповідань «Золоті луки». Багатство пізнавального матеріалу у творах «Золоті луки», «Старий гриб», «Їжак», «Лисиччин хліб».
3.Єдність людини й природи в казці М. М. Пришвіна “Комора сонця”
4.Твори М.Пришвіна про ленінградських дітей-сиріт. Цикл творів "Чудова мама".
5.Особливості творів М.Пришвіна
План
1.Втілення кращих людських рис в образі дяді Стьопи у творах „Дядя Стьопа”, „Дядя Стьопа - міліціонер”, „Дядя Стьопа і Єгор”, „Дядя Стьопа - ветеран”.
2.Широта узагальнень, загальнолюдський зміст, індивідуальна неповторність творів "А у нас в квартирі газ", " А що у вас?" та ін. Гумор в поезіях „Хома”, „Мімоза”, „Не спати”, „36,5” та ін.
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.
Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.