До вивчення поеми Джорджа Гордона Байрона "Мазепа"
У презентації представлені картини відомих художників та цитати з поеми Байрона у перекладі Олекси Веретенченка
Прометей — це герой давньогрецької міфології, титан, казкова істота, напівбог, який усупереч волі головного бога Зевса викрав з неба вогонь і дав його людям. За це Зевс жорстоко покарав героя. Він прикував його до стрімкої скелі в кавказьких горах, і орел щовечора шматував тіло героя. Але воно над ранок загоювалося, щоб муки тривали вічно. Минали століття й тисячоліття, а Прометей оживає знову і знову в найкращих творах мистецтва...
Рей Дуґлас Бредбері (1920–2012) — один із найвідоміших американських письменників-фантастів. Автор близько 400 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п'єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв. Він здобув славу не тільки оповідача дивовижних історій, але й філософа, мислителя, психолога.
«Книга пісень» — найвідоміший твір Генріха Гейне. За життя поета «Книга...» видавалася 12 разів, а в другій половині ХІХ століття витримала понад сто накладів.
Генріх Гейне (1797 – 1856) ввійшов в історію світової поезії і як співець кохання, і як дошкульний сатирик. Над його «колискою грали останні місячні промені вісімнадцятого і перша ранкова зоря дев'ятнадцятого століття». Мабуть тому поет називав себе «останнім романтиком» Оновлено!
Романтизм — художній напрям кн. XVIII - поч. ХІХ ст. Характерними ознаками романтизму є заперечення раціоналізму, відмова від суворої нормативності в художній творчості, культ почуттів людини, увага до особистості, її індивідуальних рис; неприйняття буденності й звеличення «життя духу».
Поняття Барокова музика або музика бароко описує стиль європейської музики в період приблизно між 1600 та 1750 роками. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує класичній музиці, її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха і Г.Ф.Генделя
Гобсек (фр. Gobseck) — повість Оноре де Бальзака, надрукована уперше у 1830. Пізніше увійшла до циклу «Людська комедія» як частина «Сцен приватного життя». Основною темою твору є влада грошей, а основним персонажем, навколо якого побудована фабула — лихвар Гобсек.
Презентація життєвого шляху Дж. Свіфта
Джонатан Свіфт (1667 — 1745) — церковний діяч, публіцист, сатирик, англомовний ірландський письменник, відомий як автор «Мандрів Гулівера». Британська енциклопедія вважає його найвидатнішим англомовним прозаїком-сатириком усіх часів
Людська комедія (фр. La Comédie humaine) — багатотомна колекція зв'язаних між собою творів Оноре де Бальзака, в яких відображено в найрізноманітніших аспектах французьке суспільство часів Реставрації та липневої монархії.
Прометей (грец. Προμηθεύς, лат. Prometheus — провидець) — у грецькій міфології віщий і добрий син титана Япета й німфи Клімени Фетіди (варіанти: Асії, Феміди), брат Атаманта, Менетія та Епіметея, батько Девкаліона. Викрав з Олімпу вогонь і передав його людям, за що був ув’язнений богами. У мистецтві образ Прометея використовується, як персоніфікація просвітителя.
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.
Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.