Список літератури за програмою «Світова література 5-9 кл». Авторський колектив: О.М.Ніколенко (керівник колективу), К.В.Таранік-Ткачук, С.П.Фоміна, О.В.Ревнивцева, Т.П.Сегеда, Н.В.Онищенко (Наказ МОНмолодьспорту від 06.06.2012 р. № 664 зі змінами, затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 585)
Анкета п'єси. В основі твору – історія молодої вродливої жінки Нори, яку оточує налаштований побут, вона має заможного чоловіка, прекрасних дітей, яких вона любить. Чого ще може бажати жінка. Але наприкінці твору від цього уявного раю нічого не залишається, і розгнівана Нора йде з дому, говорячи, що навколо неї немає нічого, крім брехні. Відео про Г.Ібсена. Екранізації п'єси
Проблеми розвитку нового театру, проблеми нової драматургії широко обговорювалися такими уславленими драматургами, як Генрік Ібсен, Бернард Шоу, Антон Чехов. Саме вони своїми п'єсами визначали характер модерного театру, мали найглибший вплив на драматургічне мистецтво на межі ХІХ-ХХ ст. і подальших десятиліть.
1. Історія створення.
2. Жанр, композиція,система образів
3. Аналіз образу Гобсека (біографія героя, портрет, помешкання, позитивні та негативні риси характеру, життєвий кодекс героя, ставлення Гобсека до інших героїв, підсумок життя) Образ Гобсека. Презентація Відеоматеріали.Экранизация одноименной повести О. де Бальзака "Гобсек"
Оноре де Бальзак (1799-1850) - відомий французький письменник, який утвердив реалізм у французькій літературі Презентація життя письменника Відеоматеріали про життєвий шлях письменника
М.Гоголь «Шинель» (1841). Анкета твору
Акакій Акакійович Башмачкін. Паспорт героя Текст твору та коментований переказ із цитатами Николай Гоголь "Шинель". Курс: Литература ЕГЭ Худ. фильм "Шинель". 1959 г.
Анкета твору. Характеристика образів Є. Кашуба. Творча історія "Ревізора" М.Гоголя
Експрес урок О.Ніколенко: Гоголь проти корупції
Л.Парфенов о "Ревизоре". Текст твору
Микола Гоголь посідає виняткове місце в літературі як письменник, що поєднав у своїй творчості різноманітну тематику із життя українського та російського народів. Про себе як самобутнього автора він заявив збіркою творів під назвою «Вечори на хуторі біля Диканьки»
Відео. Відео-біографія М.Гоголя. Обличчя української історії. Таємничий та незбагненний Гоголь: цікаві факти про письменника. Ненаписана історія Гоголя. Тайна смерти Н.Гоголя. Птица Гоголь.
1. Композиція твору
2. Хронологічна та сюжетна послідовність розділів роману
3. Жанр
4. Проблематика
5. Новаторство Лєрмонтова
6. Переказ твору у хронологічні послідовності
7. Образ Печоріна
8. Жіночі образи
1. Анкета поета
2. Періоди творчості
3. Провідні мотиви творчості
4. Особливості лєрмонтовського стилю
5. Вірші поета (- "И скучно и грустно", "Выхожу один я на дорогу", "Дума", "Я жить хочу! хочу печали", "Нет, я не Байрон, я другой", "Нищий", "Прими мой дар, моя мадонна!) Відео. Михаил Лермонтов. Календарь важных дат Інтерактивний плакат
Вершинним твором Олександра Пушкіна є його роман у віршах «Євгеній Онєгін», який, на думку канадського дослідника Д. Клейтона, «поклав початок цілому століттю великої літератури» і став для сучасників Пушкіна та його нащадків справжньою, за висловом В. Бєлінського, поетичною «енциклопедією російського життя» першої третини ХІХ ст. Видео-лекция – Александр Сергеевич Пушкин. "Евгений Онегин”
Зміст
Анкета поета
Основні періоди творчості О.Пушкіна
Біографія О.Пушкіна Інтерактивний плакат Видео.Биография А.Пушкина. Живой А.С. Пушкин.Гении и злодеи. Пушкин: роковое пророчество. Пушкин: Последняя дуэль.
1. Історичні відомості про Івана Мазепу.
2. Романтичний міф про Мазепу.
3. Історія написання Байроном поеми «Мазепа».
4. Композиція.
5. Історичні події, що зображені у творі.
4. План поеми
5. Жанрові особливості.
6. Образ Мазепи. (- Риси романтичного героя в образі Мазепи. - Риси «байронічного героя» у характері Мазепи).
7. Символічні образи.
8. Поема «Мазепа» - романтична поема
9. Сюжет поеми.
Формат - doc. (брошура)
Особливості лірики Байрона. Байронічна течія романтизму
«Хотів би жити знов у горах». Анкета вірша
«Мій дух як ніч…». Анкета вірша
Вірші «Прометей», «Станси до Августи» (Уривок), «В день мого тридцятишестиліття» Вірш "Хотів би жити знов у горах..." на англійській та українській мовах Є. Кашуба. "Ліричний герой Байрона у вірші "Хотів би жити знов у горах...". "Біблійні мотиви у вірші Байрона "Мій дух як ніч"
Загальна характеристика збірки «Книга пісень» (1816–1827 рр.)
Аналіз поезій "Коли розлучаються двоє", «На півночі кедр одинокий…», «Чомy троянди немов неживі», «Не знаю, що стало зі мною…», «Вечірні промені ясні», «Вмирають люди і роки», «Хотів би я в слово єдине…»
Риси романтизму в поезіях Г. Гейне. Г. Гейне "Книга пісень". Презентація Відео-урок Мухіна В.О. Генріх Гейне. Збірка «Книга пісень»
Генріх Гейне (1797 – 1856) – німецький поет, публіцист, критик. М. Рильський назвав його одним з найбільших ліриків світу. Над поетовою «колискою грали останні місячні промені вісімнадцятого і перша ранкова зоря дев'ятнадцятого століття». Гейне порівнював себе з титаном, який тримає на своїх плечах усі злигодні світу, а через його серце пройшла тріщина світу, тому поет називав себе «останнім романтиком».
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.
Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.