Меню сайту

Категорії

Кнопка сайту

Життя сайту

К-сть матеріалів
Новини: 147
Файли: 617
Методика: 177
Записник: 141
Відео: 371
Сайти: 192
Фото: 107
Коментарі: 117

Опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 1509

Статистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 12
Пользователей: 1
adriana

Відзнака
height="150"

Візитка сайту » Літературні новини» Архів новин» 2013 » Февраль » 17 » Стародавній рукопис «Беовульфа» викладено в мережі

00:59
Стародавній рукопис «Беовульфа» викладено в мережі

Британська бібліотека вперше виклала в Інтернеті єдиний стародавній рукопис англосаксонської епічної поеми «Беовульф». Про це повідомляється на сайті найбільшої національної бібліотеки Великобританії.

Рукопис був створений, імовірно, у роки правління короля Етельреда II Нерозумного – в 978-1016 роках. Хоча сама поема датується VIII століттям, найраніший список, що дійшов до нас, належить саме початку XI століття.

Рукопис, який рідко іменується «Кодекс Ноуела» (по імені одного її власника в 1570-і роки), у 1631 році потрапив в книжкове зібрання бібліофіла і антиквара Роберта Коттона, володаря найбільшої книжкової колекції на той час. Після цього вона почала називатися також Codex Vitellius. На початку XVIII століття колекція Коттона перейшла державі, в 1753 році на її основі був сформований відділ рукописів Британського музею, а пізніше вона стала частиною Британської бібліотеки.

У лютому на сайті бібліотеки з’являться матеріали, присвячені історії рукописів і самій поемі, названої так на честь головного героя Беовульфа, який здобув перемогу над страшними чудовиськами Гренделем, його матір’ю і драконом, які спустошували Скандинавію. Поема містить 3182 рядки і вважається найдовшою поемою на давньоанглійській мові.

Британська бібліотека, що за останні сто років зібрала по одному примірнику всіх книг, виданих в країні за цей час, провадить проект з оцифрування стародавніх рукописів. Зокрема, завдяки цьому проекту в Мережі тепер доступні щоденники Леонардо да Вінчі і «Золоте Євангеліє Харлі», пам’ятник епохи Каролінзького відродження.

Lenta.ruПереглядів: 646 | Додав: adriana | Теги: англійська література, літопис, беовульф | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу

Пошук

Нове на сайті
Вірші В.Симоненка
В.Симоненко. Допомога учню 7 кл.
Біографія В.Симоненка. Допомога учню
Вірші Л.Костенко: 7 клас. Допомога учню
Біографія Ліни Костенко. Допомога учню
Програма з української літератури для 10–11 кл. Профільний рівень (2018)
Програма з української літератури для 10–11 кл. Рівень стандарту (2018)
Програма із зарубіжної літератури для 10-11 кл. Рівень стандарт (2018)
"Пекло" Худ. фільм
Відео презентація життя і творчості Р.Д.Бредбері
Олександр Жиго "Зізнайся, чи ти згадуєш мене?"
Інелла Огнєва "Вона була неправильна людина"

Новини освіти

Facebook
Адріана Химинець

Створіть Свою Візитку

Архів записів

Антивірус


© Світ літератури Химинець А.А. 2012-2018
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.


Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.


Сторінки сайту
Корисні посилання

Друзі
Каталог україномовних сайтів Анализ веб сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Яндекс.Метрика
Никнейм Світ літератури (сайт Адріани Арпадівни Химинець) зарегистрирован!