Меню сайту

Категорії

Кнопка сайту

Життя сайту

К-сть матеріалів
Новини: 147
Файли: 683
Методика: 183
Записник: 142
Відео: 397
Сайти: 181
Фото: 107
Коментарі: 117

Опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 1644

Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0

Відзнака
height="150"

Візитка сайту » Літературні новини» Архів новин» 2013 » Февраль » 17 » Стародавній рукопис «Беовульфа» викладено в мережі

00:59
Стародавній рукопис «Беовульфа» викладено в мережі

Британська бібліотека вперше виклала в Інтернеті єдиний стародавній рукопис англосаксонської епічної поеми «Беовульф». Про це повідомляється на сайті найбільшої національної бібліотеки Великобританії.

Рукопис був створений, імовірно, у роки правління короля Етельреда II Нерозумного – в 978-1016 роках. Хоча сама поема датується VIII століттям, найраніший список, що дійшов до нас, належить саме початку XI століття.

Рукопис, який рідко іменується «Кодекс Ноуела» (по імені одного її власника в 1570-і роки), у 1631 році потрапив в книжкове зібрання бібліофіла і антиквара Роберта Коттона, володаря найбільшої книжкової колекції на той час. Після цього вона почала називатися також Codex Vitellius. На початку XVIII століття колекція Коттона перейшла державі, в 1753 році на її основі був сформований відділ рукописів Британського музею, а пізніше вона стала частиною Британської бібліотеки.

У лютому на сайті бібліотеки з’являться матеріали, присвячені історії рукописів і самій поемі, названої так на честь головного героя Беовульфа, який здобув перемогу над страшними чудовиськами Гренделем, його матір’ю і драконом, які спустошували Скандинавію. Поема містить 3182 рядки і вважається найдовшою поемою на давньоанглійській мові.

Британська бібліотека, що за останні сто років зібрала по одному примірнику всіх книг, виданих в країні за цей час, провадить проект з оцифрування стародавніх рукописів. Зокрема, завдяки цьому проекту в Мережі тепер доступні щоденники Леонардо да Вінчі і «Золоте Євангеліє Харлі», пам’ятник епохи Каролінзького відродження.

Lenta.ruПереглядів: 773 | Додав: adriana | Теги: англійська література, літопис, беовульф | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу

Пошук

Нове на сайті
Т.Шевченко (8 кл)
Ісаєва О.О. Зарубіжна література. Підручник. 10 кл. (стандарт)
Ісаєва О.О. Зарубіжна література. Підручник. 10 кл. (проф.рівень)
Ковбасенко Ю. І. Зарубіжна література. Підручник. 10 кл. (стандарт)
Ковбасенко Ю. І. Зарубіжна література. Підручник. 10 кл. (проф.рівень)
Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2018/2019 н.р.
Інноваційні смаколики для вчителя зарубіжної літератури
Шпаргалка для вчителя літератури
Архітектура в Давньому Римі. Відео
Герої давньогрецьких міфів. Мультфільми
Музеї літературних героїв
Олександр Жиго "Зізнайся, чи ти згадуєш мене?"

Новини освіти

Facebook
Адріана Химинець

Створіть Свою Візитку

Архів записів

Антивірус


© Світ літератури Химинець А.А. 2012-2018
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.


Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.


Сторінки сайту
Корисні посилання

Друзі
Каталог україномовних сайтів Анализ веб сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Яндекс.Метрика
Никнейм Світ літератури (сайт Адріани Арпадівни Химинець) зарегистрирован!