Меню сайту

Категорії

Кнопка сайту

Життя сайту

К-сть матеріалів
Новини: 157
Файли: 822
Методика: 203
Записник: 144
Відео: 416
Сайти: 186
Фото: 107
Коментарі: 121

Опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 1891

Статистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0

Відзнака
height="150"

Візитка сайту » Літературні новини» Архів новин» 2014 » Январь » 23 » У черзі за святою водою

01:03
У черзі за святою водою

Збірка есеїв Євгенії Кононенко «У черзі за святою водою» – це досить вдала спроба заохотити читача до роздумів про батьківщину, жінку, Бога, диявола, інших цікавих явищ та понять. На жаль, у сьогоденні вони перемішалися і аж ніяк не хочуть займати звичні, «правильні» місця. Мабуть саме це відчуття дезорієнтації чекає на того, хто відкриє «У черзі за святою водою». Книжка має чотири розділи з гучними назвами: «Тендер на бренди», «Моя Україна», «Ерос у вишиванці» та «Подорожній посту не держить».

«Куди іти? на працю? До людей?/ До Бога? до диявола? Додому?» – ці рядки з вірша Кононенко завдають хвилюючий тон її есеям. Але незважаючи на численні знаки запитання, у збірці вистачає відповідей, інколи навіть болючих, бо насправді вона дуже відверта і сповідальна. Кононенко пише про країну і долю окремої людини у цій країні. Хотілося б сказати «жінки», та краще не ризикувати. Письменниця залишається на своїй феміністичній позиції, і врешті-решт це добре.

Наприклад, в есеї про «Лісову пісню» Лесі Українки письменниця аналізує образ Мавки, яка втілює собою вічну жіночність і водночас обраність, бо така жінка-чарівниця не для «кожного чоловіка»: вона не відповідає популярному образу жвавої дівчини. Євгенія Кононенко вважає, що «у сучасній українській культурі ще й досі не відійшов у минуле той народницький жіночий стереотип чепурної моторної господарочки, привітної, веселої, працьовитої, яка має значно більше шансів знайти особисте щастя, аніж вразлива душа». Чим далі ми будемо поглиблюватися у есеї, тим більше розумітимемо, що, на думку письменниці, цей стереотип ледве не безсмертний.

Про Україну Кононенко пише охоче, з великою завзятістю досліджує «Ерос у вишиванці», комплекс провінціалізму, який спіткав Батьківщину, і те, як функціонують герої Гоголя у нашій сучасності. «Увесь мій "скарб” – загострене відчуття своєї долі, химерний зв’язок із цією землею, нестримне бажання і, сподіваюсь, уміння перетворювати власний досвід на іншу якість», – каже про себе Євгенія Кононенко. Сфера її рефлексій – це передусім постмодернізм, в якому зрілість небажана, а вередування дитини чи підлітка виглядає як серйозний бунт.

Ніколи ще іронія та той самий «стьоб» не ставали такою розповсюдженою зброєю. Ніколи ще ми так несамовито не напувалися з джерела інтерпретацій і ніколи ще щупальця Макдональдса не були так близько біля палаючого серця українця.

Однак для людини холоднокровної, якою здається математик, письменниця та поет Євгенія Кононенко, це не становить проблеми чи приводу для жалю. Вона спостерігає, аналізує, робить висновки і аж ніяк не сумує, бо надія – це «те, що не вмирає».
Катерина Холод
http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/review/33596/


Переглядів: 1048 | Додав: adriana | Теги: У черзі за святою водою, Кононенко | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу

Пошук

Нове на сайті
Панас Мирний. Життя і творчість. Презентація
І.Карпенко-Карий «Мартин Боруля». Переказ
Переказ роману П.Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
І.Нечуй-Левицький "Кайдашева сім'я". Переказ
Список художніх творів з української літератури літератури на 10 клас
В.Шекспір "Гамлет" Картки
Гомер "Одіссея" Розмальовки
Шпаргалка для філолога
Е.Т.А.Гофмана "Крихітка Цахес". Відеопрезентація
В.Шекспір "Гамлет" Відеопрезентація
Ольга Саліпа "Її судили вчора три судді"
Джордж Карлін. Парадокс нашого часу

Новини освіти

Facebook
Адріана Химинець

Створіть Свою Візитку

Архів записів

Антивірус


© Світ літератури Химинець А.А. 2012-2020
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.


Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.


Сторінки сайту
Корисні посилання

Друзі
Каталог україномовних сайтів Анализ веб сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Яндекс.Метрика
Никнейм Світ літератури (сайт Адріани Арпадівни Химинець) зарегистрирован!