Меню сайту

Категорії

Кнопка сайту

Життя сайту

К-сть матеріалів
Новини: 148
Файли: 730
Методика: 196
Записник: 142
Відео: 411
Сайти: 185
Фото: 107
Коментарі: 121

Опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 1768

Статистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0

Відзнака
height="150"

Візитка сайту » Літературні новини» Архів новин» 2013 » Март » 20 » Житомирський університет отримав бібліотеку Брехта

20:58
Житомирський університет отримав бібліотеку Брехта

Унікальну бібліотеку творів письменника Бертольда Брехта отримав у подарунок Житомирський державний Університет імені Івана Франка. Півтори тисячі книжок допоможуть українським науковцям досконаліше вивчати творчість видатного німця. Саме у цьому закладі, за словами викладачів, ще за радянських часів створили потужну "школу брехтознавців”, інформує Перший національний.
Бертольд Брехт прожив лише 58 років. Його творче надбання – п’єси, поезія, проза. "Матінка Кураж та її діти”, "Галілео Галілей”, "Тригрошова опера”, "Добра людина із Сичуані” та інші відомі й не відомі широкому загалу твори митця у різних виданнях тепер є на полицях "Брехт-центру” в Житомирському державному університеті.
"Сьогодні студенти, аспіранти й докторанти, не виходячи з цієї бібліотеки, можуть працювати над тими джерелами, заради яких вони раніше мали їздити до Німеччини”, – каже Олександр Чирков, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету ім. І.Франка.
У центрі бібліотеки поряд із фотографіями Брехта – портрет Вольфґана Йеске, який, працюючи видавцем, був дослідником і великим шанувальником творчості свого земляка. Йеске збирав бібліотеку все життя. Директор берлінського архіву після відвідин Житомира попросив передати книжки сюди.
Микола Ліпісівіцький, кандидат філологічних наук, розповідає: "Його унікальна бібліотека залишилась у спадок його сестрі, яка вже за рекомендацією пана Ердмунта Віцесла подарувала унікальну наукову бібліотеку для нашого університету”.
Двері до "Брехт-центру” й доступ до творів німецького письменника відкриті для всіх шанувальників його творчості.
Джерело: http://litakcent.com/2013/03/18/zhytomyrskyj-universytet-otrymav-biblioteku-brehta/


Переглядів: 883 | Додав: adriana | Теги: житомир, Житомирський державний Університет, Брехт, Брехт-центр | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу

Пошук

Нове на сайті
Г.Сковорода. Допомога учню
Шляхами шхуни "Пілігрім". Таблиця
«Слово про похід Ігорів». Допомога учню
«Повість минулих літ» Допомога учню
"Повчання дітям" Володимира Мономаха. Допомога учню
Використання інфографіки. Творчість Есхіла
Горацій "До Мельпомени". Картки
Романтизм. Картка ФБ
Романтизм. Презентація доби. Відео
Дж. Свіфт - майстер сатири
Музеї літературних героїв
Олександр Жиго "Зізнайся, чи ти згадуєш мене?"

Новини освіти

Facebook
Адріана Химинець

Створіть Свою Візитку

Архів записів

Антивірус


© Світ літератури Химинець А.А. 2012-2019
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.


Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.


Сторінки сайту
Корисні посилання

Друзі
Каталог україномовних сайтів Анализ веб сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Яндекс.Метрика
Никнейм Світ літератури (сайт Адріани Арпадівни Химинець) зарегистрирован!