Меню сайту

Категорії

Кнопка сайту

Життя сайту

К-сть матеріалів
Новини: 147
Файли: 618
Методика: 177
Записник: 141
Відео: 371
Сайти: 192
Фото: 107
Коментарі: 117

Опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 1510

Статистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0

Відзнака
height="150"

Візитка сайту » Літературні новини» Архів новин» 2013 » Март » 20 » Житомирський університет отримав бібліотеку Брехта

20:58
Житомирський університет отримав бібліотеку Брехта

Унікальну бібліотеку творів письменника Бертольда Брехта отримав у подарунок Житомирський державний Університет імені Івана Франка. Півтори тисячі книжок допоможуть українським науковцям досконаліше вивчати творчість видатного німця. Саме у цьому закладі, за словами викладачів, ще за радянських часів створили потужну "школу брехтознавців”, інформує Перший національний.
Бертольд Брехт прожив лише 58 років. Його творче надбання – п’єси, поезія, проза. "Матінка Кураж та її діти”, "Галілео Галілей”, "Тригрошова опера”, "Добра людина із Сичуані” та інші відомі й не відомі широкому загалу твори митця у різних виданнях тепер є на полицях "Брехт-центру” в Житомирському державному університеті.
"Сьогодні студенти, аспіранти й докторанти, не виходячи з цієї бібліотеки, можуть працювати над тими джерелами, заради яких вони раніше мали їздити до Німеччини”, – каже Олександр Чирков, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету ім. І.Франка.
У центрі бібліотеки поряд із фотографіями Брехта – портрет Вольфґана Йеске, який, працюючи видавцем, був дослідником і великим шанувальником творчості свого земляка. Йеске збирав бібліотеку все життя. Директор берлінського архіву після відвідин Житомира попросив передати книжки сюди.
Микола Ліпісівіцький, кандидат філологічних наук, розповідає: "Його унікальна бібліотека залишилась у спадок його сестрі, яка вже за рекомендацією пана Ердмунта Віцесла подарувала унікальну наукову бібліотеку для нашого університету”.
Двері до "Брехт-центру” й доступ до творів німецького письменника відкриті для всіх шанувальників його творчості.
Джерело: http://litakcent.com/2013/03/18/zhytomyrskyj-universytet-otrymav-biblioteku-brehta/


Переглядів: 591 | Додав: adriana | Теги: житомир, Житомирський державний Університет, Брехт, Брехт-центр | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу

Пошук

Нове на сайті
Вірші В.Симоненка. Допомога учню 7 кл.
Вірші В.Симоненка
В.Симоненко. Допомога учню 7 кл.
Біографія В.Симоненка. Допомога учню
Вірші Л.Костенко: 7 клас. Допомога учню
Програма з української літератури для 10–11 кл. Профільний рівень (2018)
Програма з української літератури для 10–11 кл. Рівень стандарту (2018)
Програма із зарубіжної літератури для 10-11 кл. Рівень стандарт (2018)
"Пекло" Худ. фільм
Відео презентація життя і творчості Р.Д.Бредбері
Олександр Жиго "Зізнайся, чи ти згадуєш мене?"
Інелла Огнєва "Вона була неправильна людина"

Новини освіти

Facebook
Адріана Химинець

Створіть Свою Візитку

Архів записів

Антивірус


© Світ літератури Химинець А.А. 2012-2018
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.


Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.


Сторінки сайту
Корисні посилання

Друзі
Каталог україномовних сайтів Анализ веб сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Яндекс.Метрика
Никнейм Світ літератури (сайт Адріани Арпадівни Химинець) зарегистрирован!