Меню сайту

Категорії

Кнопка сайту

Життя сайту

К-сть матеріалів
Новини: 147
Файли: 627
Методика: 177
Записник: 141
Відео: 384
Сайти: 174
Фото: 107
Коментарі: 117

Опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 1516

Статистика

Онлайн всего: 19
Гостей: 19
Пользователей: 0

Відзнака
height="150"

Візитка сайту » Літературні новини» Архів новин» 2013 » Май » 20 » Внутрішні конфлікти судді. Роман Володимира Лиса

00:51
Внутрішні конфлікти судді. Роман Володимира Лиса

Для мене читання Лиса – це своєрідна психотерапія – на деякий час відгородитися від однієї реальності, і перенестися в іншу, цікавішу за ту, у якій живеш. Літературну, мистецьку, культурну, врешті решт.
У книжці «І прибуде суддя» дійсно йдеться про суддю, однак не в юридичному значенні цього слова (судових засідань, роботи), а того, що є поза цим. А поза цим – життя, яке теж може стати суддею.
Роман написаний у жанрі психологічного детективу.  Головний герой – випускник юридичного факультету Георгій Лащук приїжджає за власним бажанням працювати у маленьке містечко на Волині Стара Вишня. Він має амбіції стати суддею. Однак ще у потязі стикається із загадковими подіями, що і далі супроводжують його у новому місті. Спочатку падає з потягу провідниця Людмила, через деякий час, вже по приїзду у Стару Вишню загадковою смертю вмирає коханка Георгія Ніла, минає час і накладає на себе руки старовишнівський суддя, потім від раку вмирає головний інженер заводу.
Георгій веде щоденник й описує події, які відбуваються з ним у Старій Вишні. Власне ці записи і є текстом роману.
Ще на вокзалі темної ночі Георгій Лащук знайомиться із загадковим жебраком, який спочатку застерігає Лащука повертатися назад додому, а згодом, коли бачить, що юрист не відступає, попереджає про можливі небезпеки у місті.
Лащука це ще більше інтригує. Він винаймає помешкання у свого колеги і знайомиться з його донькою – некрасивою, кульгавою старою дівою Глорією, яку батьки називають Лорою. Головний герой закохується в неї, однак ці стосунки виявляються далеко не простими, оскільки кожен вибір має ціну. І ціна вибору Глорії – дуже висока.
Навколо цих стосунків автор будує сюжет та інтригу. І йому це вдається. У романі багато містики, яку створюють не тільки таємничі смерті, але й кімнати з репродукціями нідерландського художника Ієроніма Босха, в які потрапляє головний герой для «покарання».
У романі є цікава історія про мотиви вибору професії. Георгій Лащук обрав свою невипадково – через душевну травму, отриману в дитинстві. Через цю обставину Георгій і звертає увагу на Глорію (психологічно, духовно, вона – рівня йому), однак, коли доводиться робити вибір, суддя пасує. І програє.
У цьому романі, як і в романі автора «Графиня», теж є зсув часу, наче дії відбуваються у двох часових вимірах: вчора і сьогодні. І це теж додає містики. «Бо чи можливо їхати і зустріти людину, яка загинула три місяці тому?». Звісно, ні. А в романі «І прибудде суддя», виявляється, можна. Як так стається, читач отримає відповідь з епілогу, розв’язки.
Володимир Лис – майстер зображення персонажів та побудови сюжетів. Тому ритм його роману динамічний, наче дивишся гостросюжетне кіно, а не читаєш книжку. Настільки образними є його герої та їхні долі.
Якось автор зауважив одну цікаву річ: Він сказав: «Людина мусить сумніватися, аби не закам’яніти, як та смола, що тисячоліттями лежить». Роман «І прибуде суддя», як і всі романи Лиса, саме про цю боротьбу людини із самою собою. Як сказали би психологи, про її внутрішні конфлікти. І якщо їм не давати раду, не вирішувати, життя стає схожим на картини Босха, а сумління перетворюється на важкі кайдани, які не дають ходити.
Ольга Жила
http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/27745/


Переглядів: 628 | Додав: adriana | Теги: українська література, І прибуде суддя, Володимир Лис | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу

Пошук

Нове на сайті
М.Гоголь "Ревізор". Текст твору
Г.Дж.Уеллс "Чарівна крамниця". Текст твору
Вірші В.Симоненка. Допомога учню 7 кл.
Вірші В.Симоненка
В.Симоненко. Допомога учню 7 кл.
Програма з української літератури для 10–11 кл. Профільний рівень (2018)
Програма з української літератури для 10–11 кл. Рівень стандарту (2018)
Програма із зарубіжної літератури для 10-11 кл. Рівень стандарт (2018)
М.Сервантес. Світові генії
Відеопоезія: вірші В.Симоненка
Олександр Жиго "Зізнайся, чи ти згадуєш мене?"
Інелла Огнєва "Вона була неправильна людина"

Новини освіти

Facebook
Адріана Химинець

Створіть Свою Візитку

Архів записів

Антивірус


© Світ літератури Химинець А.А. 2012-2018
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.


Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.


Сторінки сайту
Корисні посилання

Друзі
Каталог україномовних сайтів Анализ веб сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Яндекс.Метрика
Никнейм Світ літератури (сайт Адріани Арпадівни Химинець) зарегистрирован!