Анкета повісті та цитати для характеристики Запорізької Січі, образів Тараса Бульби, Остапа, Андрія Запорізька Січ Система образів повісті Миколи Гоголя "Тарас Бульба" «Дума про Тараса Бульбу» (2009) Мойсеїв І. Микола Гоголь: національна самокритика
Аналіз віршів П.Гулака-Артемовського «Рибалка», Є. Гребінки «Човен», «Українська мелодія», М. Петренко «Небо» («Дивлюсь я на небо...») П. Гулак-Артемовський «Рибалка» | Читає Едуард Приступа «Діля» Є.Гребінка «Човен» . Читає Кирило Сузанський Є.Гребінка "Українська мелодія. Ні, мамо, не можна нелюба любить". Виконує Євгенія Мірошниченко Є.Гребінка «Очи черные». Виконує Д.Хворостовский М.Петренко «Дивлюсь я на небо» Виконує · EL КРАВЧУК
Головні ознаки розвитку українського романтизму Мельник О. Література українського романтизму. Поети - романтики Савченко Т. Романтизм в інших видах мистецтва України
Повість Г. Квітки-Основ’яненка «Маруся» (1832) - перший прозовий твір нової української літератури
Анкета повісті
Переказ твору
Характеристика образів
Теорія літератури: сентименталізм
Григорій Квітка-Основ’яненко (1778–1843) - український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Засновник художньої прози та жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі
Анкета твору
Характеристика образів
Образ Наталки Полтавки
Образ Петра
Образ Миколи
Возний Тетерваковський
Образ виборного Макогоненка
Образ Горпини Терпилихи
Анкета твору
«Енеїда» - енциклопедія українського життя XVIII ст
- Історичний колорит твору
- Національний колорит твору.
Характеристика образів
- Еней — «хлопець хоть куди козак»
- Троянське військо
- Низ та Евріал
Бажаєте пройти слідами Шерлока Холмса, Місіс Делловей, Доріана Грея та інших відомих персонажів, чиї книжкові історії розвивалися у Лондоні? Тепер маєте таку нагоду: створили літературну карту британської столиці.
... Читати далі »
Повість Еліни Заржицької "Три сходинки голодомору" - це твір про життя сільських дітей – Марічки і Петруся, яким у житті випало чимало важких випробовувань. Сходинками життя піднімаються вони до розуміння головних людських цінностей – чуйності, доброти, любові до рідної землі. Основний час, про який оповідується у повісті, – 1932-1933 роки.
Книга є першою спробою описати ті лихі події очима підлітків. Через призму поглядів головних героїв змальовано сприйняття благородних і ганебних вчинків дорослих односельців.
... Читати далі »
TCH.ua підготував спецпроект, у якому публікує раніше засекречені документи КДБ. що стосуються українських письменників доби Розстріляного відродження.
Доба Розстріляного відродження — особлива сторінка в історії української літератури. Цей короткий період (1920-ті – початок 1930-х років) умістив таку кількість талановитих митців, зухвалих новаторських експериментів та безкомпромісних шедеврів, якої вистачило б на ціле сторіччя.
... Читати далі »
У харківському видавництві «Талант» у серії «Читаю сам» вийшли книги дніпропетровської дитячої письменниці, члена НСПУ Еліни Заржицької. Чудова назва серії! А прочитавши книжки і намилувавшись самобутніми, просто живими малюнками художниці Олени Железняк і майстерною поліграфією, розумієш, що ці витвори видавництва, письменниці і художниці повинні зайняти достойне місце в скарбничках українського мистецтва.
... Читати далі »
Українська асоціація викладачів зарубіжної літератури (УАВЗЛ) спільно з Творчим об`єднанням «Соняшник» просять Вас підтримати щойно започатковану Міжнародну гру зі світової (української та зарубіжної) літератури «Sunflower» та заохотити учнів 1-11 класів до участі в ній.
... Читати далі »
“BBC Україна” 11 грудня 2015 р. оголосила переможців “Книги року BBC – 2015″ та “Дитячої Книги року BBC – 2015″, що представлені у партнерстві з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).
... Читати далі »
Нещодавно відбувся запуск першої української платформи краудпаблішингу (книговидання за кошти доброчинців) Komubook. Команда планує видати українські переклади творів Джозефа Конрада, Гантера Томпсона, Філіпа К. Діка, Вільяма Берроуза, Вірджинії Вулф та інших відомих письменників.
... Читати далі »
Цього року в рамках державної програми «Українська книга» Держкомтелерадіо започаткував серію «Бібліотека Українського воїна», яка “містить низку літературних та публіцистичних творів українських класиків та сучасних авторів, істориків, філософів. Усі тиражі книг відправлять у військові підрозділи, які беруть участь в АТО”, – повідомляє прес-служба комітету.
... Читати далі »
Лауреатом Нобелівської премії з літератури стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич, автор досліджень «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики» і «Чорнобильська молитва».
... Читати далі »
Всі права захищені згідно чинного законодавства України (частина 1 статті 41 Конституції України та стаття 418 Цивільного кодексу України). Будь-яке поширення чи передрук матеріалів сайту дозволяється тільки за умови розміщення активного (індексованого) гіперпосилання на першоджерело.
Авторське право
Всі матеріали представлені виключно для ознайомлення і повинні бути видалені з Вашого комп'ютера чи будь-якого іншого носія інформації відразу після поверхневого ознайомлення із змістом. Копіюючи чи зберігаючи представлені матеріали, Ви приймаєте на себе всю відповідальність, згідно діючого міжнародного законодавства, а саме закону про авторське право і суміжні з ним закони. Публікація даних матеріалів не несе за собою ніяких комерційних прибутків та винагород.
Правовласникам
Всі авторські права зберігаються за правовласниками. Якщо Ви є автором якогось із представлених матеріалів і хочете доповнити, змінити чи видалити його з сайту, будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту (реквізити для зв'язку можна знайти на сайті). Я прийму міри щодо владнання непорозумінь.