При копіюванні, використанні та цитуванні матеріалів посилання на сайт Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!
Метод «ІДЕАЛ»
24.12.2012

   Відомі психологи Дж.Брендсфорд і Д. Стайн розробили «ідеальний» метод розв'язання проблем. Вони так і назвали його - «ІДЕАЛ» (IDEAL). Кожна буква - це крок, який потрібно зробити, щоб підвищити ймовірність виходу з важкої ситуації.
Identification.( Ідентифікація) - Цікаво, в чому проблема?
Deal with choices. (Варіанти) - Давайте знайдемо як можна більше способів
                                                    вирішення  проблеми!
Estimation. (Оцінка)         --      Чи є які-небудь вдалі рішення?
Act. ( Вибір)                       --      А тепер зробимо вибір!
Learning. (Застосування) --      Цікаво, як це застосувати на практиці?
   Цей метод використовують при роботі з текстами, які містять певну проблему. Робота з використанням стратегії «ІДЕАЛ» може займати більше часу, ніж один урок, до неї можна повертатися протягом вивчення теми (листи з проміжними результатами можуть досить довго знаходитися на стінах класу). Його можна використовувати при одночасному вирішенні будь-яких повсякденних навчальних і позаурочних проблем.
   Завдяки йому учні вчаться краще формулювати проблему, впевненіше почуваються у пошуку варіантів розв'язання життєвих труднощів, звикають до безоціночного обговорення різних варіантів рішення.
Алгоритм роботи.
Цікаво, в чому проблема?
Спочатку треба сформулювати проблему у вигляді питань, що починаються зі слова: «Як?». У формулюванні повинна бути відсутнім частка «не» і обов'язково бути присутнім займенник «я». Необхідно уникати розлогих, загальних слів. Запитань повинно бути не менше восьми, і всі вони повинні бути різними. Тепер з них потрібно вибрати найбільш точний варіант.
Давайте знайдемо як можна більше способів вирішення проблеми!
Після того, як сформульовано проблему, протягом 10 хвилин (може бути й інша кількість часу), необхідно записувати всі варіанти її вирішення, включаючи самі божевільні.
Чи є які-небудь вдалі рішення?
У складеному списку способів вирішення проблеми потрібно відзначити «галочкою» або знаком «+» ті способи, які хоч в якійсь мірі можуть бути здійсненні. Скільки їх? Три? Чотири? Під час обговорення можна їх уточнювати, але ні в якому разі не критикувати! Для критики час ще не настав! Якщо вдалих варіантів немає, зробіть невелику перерву. Якщо з приводу якогось варіанту є сумніви, то позначаємо його як  «+ -».
А тепер зробимо вибір!
Отже, перед вами листок з найбільш прийнятними, зазначеними «галочкою» (або знаком «+») способами вирішення проблеми. Уважно прочитайте їх ще раз і напроти кожного напишіть його позитивні і негативні сторони. Проаналізуйте свої записи і виберіть оптимальний варіант. Врахуйте, що він може лише «виглядати» оптимальним, тому треба бути готовими повернутися до списку через деякий час.
Цікаво, як це застосувати на практиці?
Прийшов час намітити план здійснення вашого ідеальне рішення. Розпишіть можливий план дій по пунктах або продемонструйте його у вигляді схеми. Але при цьому не забудьте китайську мудрість: «Хто багато планує, той втрачає пильність».



Додати коментар
Всього коментарів: 0
avatar