При копіюванні, використанні та цитуванні матеріалів посилання на сайт Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!
"Словниковий куб"
20.02.2013

"Словниковий куб"
Метод для проведення словникової роботи  як випереджуюче індивідуальне або групове завдання для кращого розуміння нових слів, понять у шести площинах: 1) значення слова; 2) походження;   3) спільнокореневі слова; 4) сполучення зі словом; 5) синоніми, антоніми, омоніми; 6) афоризми або прислів’я зі словом.
Наприклад:
1)Лексичне значення слова. Щастя - це стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення й безмежної радості; фортуна, талан, доля; втіха, приємність; благословенність.  
2) Походження слова. Щастя - це слово праслов’янське, воно зберігається зараз у східнослов’янських та західнослов’янських мовах. Наука свідчить, що спочатку у слова щастя був префікс съ, який колись, вірогідно, мав значення "хороший, гарний”, і корінь част, той самий, що в словах частина, частка, частувати. Отже, щастя – це "хороша частина”.
3)Спільнокореневі слова. Щасливий, ощасливити.
4)Сполучення слів: Радіти щастю, діставати задоволення від щастя, заздрити щастю, бачити щастя, відчувати щастя, щастя жити, щастя працювати, щастя кохати, гормони щастя
5)Синоніми, антоніми, омоніми - благодать, блаженство, рай, раювання, гаразд, успіх, нещастя.  
6)Афоризми або  прислів’я  з даним словом.
«Прагнення до щастя — це прагнення прагнень» Л.Фейєрбах.
«Людина, яка думає тільки про себе і шукає в усьому свою вигоду, не може бути щасливою» Сенека.
«Найпрекрасніші і в той же час найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших». В.Сухомлинський
«Найщасливіша людина та, яка дає щастя найбільшій кількості людей» Дідро.
Прислів’я: «На чуже щастя не впасти», «Кому щастя, тому й доля», «На щастя всяке, май серце однаке», «Не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий».



Додати коментар
Всього коментарів: 0
avatar