При копіюванні, використанні та цитуванні матеріалів посилання на сайт Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!
Видано першу в Україні книжку, розчинену в інтернеті
31.03.2013
Видавництво «Електрокнига» експериментує з гіпертекстовою літературою: вийшла у світ перша в Україні книжка, з’єднана гіперпосиланнями з багатьма різноманітними сторінками в інтернеті.
Роман «Гаугразький бранець» – про глобальний соціум: світ високих технологій, цілком комфортний для життя, і про Гауграз – єдину у світі країна, що тримається за свої традиції. Ціна протистояння – перманентна війна.
Однак захопливий сюжет роману стає багатозначним, коли натискаєш на гіперлінки, розставлені Артемом Захарченком. Більшість із них побудовано за принципом гіпертекстової метафори, і веде до інтернет-мемів, сторінок енциклопедій, новин та літературних текстів. Тобто, сторінка, яка відкривається при натисканні на посилання, змушує по-новому розуміти значення слів та фраз із роману.
Романи Яни традиційно пророчі: попередніми книжками вона вже передбачила світову фінансову кризу та помаранчеву революцію. З нової книжки можна уявити, до чого можуть призвести конфлікти між глобальним та етнічним, між особистим а суспільним, і головне, між чоловічим та жіночим.
Перший том роману «Гаугразький бранець» викладений для безкоштовного скачування. І оплачуватимуть книжку лише ті, кому вона сподобалася і вони вирішать замовити другий том. Окрім того, можна замовити паперову версію книжки.
Яна Дубинянська – письменник і журналіст. Працювала репортером в телевізійних новинах, протягом восьми років опікувалася відділом «Людина» у газеті «Дзеркало тижня», вела щотижневу публіцистичну колонку на порталі «Культпросвет». Пише науково-популярні біографічні статті для журналу «Личности» та літературну критику для порталу «Літакцент».
Автор десяти романів («Н2О», «Глобальное потепление», «Сад камней» та ін.), багатьох повістей та новел. Лауреат кількох літературних премій, зокрема особистої відзнаки Бориса Стругацького.
Артем Захарченко – письменник, журналіст і викладач. Досліджує сучасні медіа-мистецтва, в тому числі гіпертекстову літературу.
Видавництво «Електрокнига»
Засноване 2012 року для видання, перш за все, електронних книжок. Окрім «Гаугразького бранця», у видавництві вийшли такі книжки: «Родимки» Ірини Цілик, «Самовчитель графомана» Антона Санченка, «Найкращі часи» Галини Ткачук, «Його звуть Міша… або Зорі в макаронах» Ані Гераскіної та «Нариси бурси» Антона Санченка. Окрім того, раніше працівники видавництва організували вихід у різних видавництвах таких електронних книжок: Олена Захарченко. «Сім воріт» (Перша інтерактивна книжка в Україні), Джошуа Слокам. «Навколосвітня подорож вітрильником наодинці» («Книжка на глобусі»).
Друг Читача
Додати коментар
Усього коментарів: 0
avatar